Протягом життя кожна людина стикається із труднощами. Деколи велика кількість стресових станів негативно позначається на психологічному здоров'ї. Або може виникнути ситуація, з якою впоратися самостійно складно. У такому разі хочеться, щоб вислухали, підтримали та допомогли побачити нові шляхи вирішення питань та знайти сили для подолання проблем. Тоді ми починаємо шукати людей, які можуть неупереджено оцінити ситуацію та допомогти побачити інші сторони того, що відбувається з професійної точки зору. Тому у таких випадках рекомендується візит до психолога.
Це спілкування, під час якого ведеться відвертий діалог із викладом хвилюючих питань та пошуком рішень. Під час індивідуальних консультацій між психологом та пацієнтом встановлюються довірчі стосунки. Це ключовий фактор ефективної взаємодії та результативності терапії. У цьому важливо розуміти, що психотерапія перестав бути лікуванням. Це можливість«вилити душу» та отримати об'єктивну думку про ситуацію.
Психолог – це фахівець із вищою психологічною освітою, що допомагає впоратися з життєвими ситуаціями. Наприклад:
Важливо не плутати психолога з психіатром, робота якого спрямована на лікування порушень психіки.
Найбільш ефективне отримання психологічної допомоги в індивідуальному порядку. Однак іноді призначається групова терапія. Вона дозволяє поглянути на проблему під іншим кутом. Коли є можливість поспілкуватися з людьми з подібними проблемами та разом із ними та психологом знайти варіанти вирішення таких труднощів.
Якщо ви ухвалили рішення про відвідування психолога, то перед спілкуванням зі спеціалістом сформулюйте хвилюючі питання. Часто клієнт сам може не знати, що його турбує. І опис ситуацій, що викликають дискомфорт, допомагає психологу зрозуміти, у чому його завдання для ефективної допомоги клієнту.
Терапія не має чітких часових рамок. Тут основним фактором є глибина проблеми та умови, що схильні до її розвитку. Одна консультація у психолога дозволяє виконати орієнтовну діагностику стану клієнта і ступеня готовності до відкритого спілкування. До чотирьох відвідувань дозволяють заглибитися в суть проблеми та навчитися прийомів самодопомоги та саморегуляції. А після 8-12 консультацій проблема може взагалі вирішиться. Також клієнт освоює комплекс навичок, що допомагають знімати проблемні стани і справлятися з труднощами. Спілкування з психологом допомагає розкрити в клієнті потенціал, усвідомлення його природних сил та можливостей, подолати комплекси, сприяє особистісному зростанню та вдосконаленню.
У кабінеті психолога клієнт забуває про сором і стає самим собою – це важливо задля ефективної взаємодії. При цьому акцент зроблено на відсутність засудження та суб'єктивної оцінки. Формат спілкування може бути рекомендований психологом або самостійно вибиратися клієнтом. тут важливий комфорт. Сучасні технології дозволяють спілкуватися як під час особистої зустрічі, так і по скайпу.
Якщо ви вирішили звернутися до фахівця, запитайте про рекомендації у друзів або знайомих. Ще один варіант - знайти психолога через Інтернет або звернутися до міського центру психологічної допомоги.
При виборі фахівця важливо почитати про методи його роботи та зрозуміти, наскільки вони вам близькі. Важливо почитати відгуки про спеціаліста та поспілкуватися з ним по телефону, щоб почути та уточнити ще до приходу, чи займається цей конкретний спеціаліст допомогою у вирішенні тих питань, які вам актуальні. Пам'ятайте, що шукати фахівця за рекомендаціями можливо, але психотерапевтична робота наскільки індивідуальна, що я можу. тільки ви самі вже в процесі роботи з конкретним фахівцем зможете зрозуміти, чи підходить вам його стиль роботи та методи.
Іноді психолог та пацієнт не підходять один одному. Це нормально і не говорить про некомпетентність фахівця. Просто кожна особистість індивідуальна та потребує специфічного підходу. У такому випадку спробуйте спілкування з іншим. спеціалістом.
Є запитання? Буду рада відповісти на них!
Заповніть форму зворотнього звязку і я звяжусь з Ваи для узгодження дати і часу нашої зустрічі
Записатись на консультаціюПідписуйтесь, щоб бути в курсі цікавих новин та досліджень